Bár a világ sokat változott, a húsvéti készülődés még ma is bevett szokásnak számít, azonban sokunknak nincs már ideje rá, vagy csak nem tudjuk, hogyan is kezdjünk hozzá. Szerencsére a nagyszülők ebben is tudnak segíteni. A mai cikkünkben a nagyik néhány jól bevált praktikáit mutatjuk be Nektek!
Hangolódjunk a húsvétra!
Mi jut eszünkbe először a húsvétról? Hát persze, hogy a húsvéti tojások. Lehet az csokitojás vagy főtt. Festett vagy viaszos, gyakorlatilag mindenféle van, csak a képzeletünk szab határt annak, hogy mivel várjuk a locsolókat.
Ha viszont a nagyszüleinket kérdezzük ők biztosan a tradícionális, kézzel dekorált verziókat díjazzák a leginkább. Szerencsére van is bőven ötletük arra, hogy hogyan lehet tojást festeni házilag, ételfesték nélkül.
A tojást egyszerűen pirosra festhetjük akár lilahagyma hájjal együtt vagy akár ecetes céklaláben főzve. így olcsón és természetesen készíthetünk igazán színpompás húsvéti tojásokat, amelyek remekül feldobják a konyhát vagy az étkezőt egy kis kosárba rendezve. Ha nektek nincsen akkor a Nagyi biztosan tud adni.
Díszítsük fel a lakásunkat!
A tojásfestésen kívül azonban más remek házi dekorációs módszerek is léteznek, például ha kifújjuk a tojásokat és szalagot kötünk rájuk, akkor akár fel lehet őket akasztani a akár barkaágra, akár aranyeső ágra is. A kifújt tojásokat pedig szintén megannyi módszerrel lehet díszíteni, többek között folyathatunk rá viaszt, vagy rajzolhatunk a tojásokra viasszal még a festés előtt, ekkor a rajzolt mintát nem tudja befedni a festék. Viszont ha valaki ennél egyszerűbb lehetőségre vágyunk akkor akár matricával is remekül fel lehet dobni őket.
Ezen túl persze más ikonikus jelképei is vannak ennek a nemes ünnepnek, úgy, mint a nyuszi, a bárány stb. Ezeket a nagymamánk segítségével akár egy koszorúra is feltehetjük és akkor az ünnep hangulata már a belépés előtt magával ragad.
Ne spóroljunk a sonkával!
A húsvéti időszak alatt tipikusan sok sonkát fogyasztunk. Akár tormával, újhagymával, vagy retekkel esszük, az biztos, hogy az igazi füstölt sonka mindig jól esik.
Szerencsére a Nagyik gyakran ara is tudják a választ, hogy hogyan kell tökéletes húsvéti sonkát készíteni, hogy például mennyi ideig kell előáztatni és meddig érdemes főzés után a levében hagyni hűlni, vagy hogy mikor szabad a csomagolásból kivenni.
Úgyhogy, ha úgy döntötök, hogy idén magatoknak főzitek meg a sonkát, nem árt előtte ellesni néhány trükköt a Nagyitól!
Süssünk valami finomat!
Csakúgy, mint a legtöbb ünnep, úgy a húsvét sem telhet el sütés nélkül és ebben senki sem lehetne nagyobb segítségedre, mint a Nagyi. Mivel ilyenkor általában kalácsot szokás enni, ezért fogadni mernék rá, hogy minden háztartásban lapul egy régi családi recept, ami alapján a nagyszüleink elkészítik a legfinomabb kalácsot.
A kalács sütése mellett természetesen ilyenkor sem hiányozhat a menüből az édesség. Az én nagymamám ilyenkor mindig egy nagyon finom diós linzer süteményt készített, amit szerencsére egy kis gyakorlattal Ti is megsüthettek az alábbi recept alapján!
Különösen jó program lehet, ha segítünk a nagyinak az előkészületekben és cserébe biztosan mi is sok hasznos trükköt és praktikát elsajátítunk majd!